MYDLÁ

Mydlo sa vyrába procesom nazývaným zmydelňovanie, pri ktorom sa tuky alebo oleje zmiešajú s hydroxidom sodným alebo draselným. Mydlo funguje tak, že znižuje povrchové napätie vody, čo umožňuje, aby sa voda lepšie rozpúšťala oleje a mastnoty. To umožňuje mydlu odstrániť nečistoty.

  • Mydlo sa používa už od staroveku. Najstaršie dôkazy o existencii mydla pochádzajú z Mezopotámie a Egypta.
  • Mydlo sa pôvodne vyrábalo zo živočíšnych tukov, ako je bravčový tuk alebo ovčí tuk. Neskôr sa začali používať aj rastlinné oleje, ako je olivový olej alebo kokosový olej. Dnes je raritou nájsť mydlo obsahujúce živočíšne tuky.
  • Mydlo môže byť vyrobené z rôznych zložiek, vrátane prírodných zložiek, ako je olivový olej alebo kokosový olej, alebo syntetických zložiek, ako je laurylsulfát sodný.

Mydlo je bezpečný a účinný spôsob čistenia. Napríklad na pranie odevov je vhodnejšie mydlo, ktoré neobsahuje farbivá ani vône, aby sa nepoškodila farba odevov. Ľudia, ktorých trápi extrémne suchá pokožka, ekzém či psoriáza by si mali vyberať mydlá bez perfemácie.

Prírodné mydlá v našej ponuke sú vyrobené len z bezpečných zložiek ako sú rastlinné masla či oleje. Neobsahujú syntetické látky či konzervanty. Majú výhody oproti syntetickým mydlám:
- sú šetrnejšie k pokožke. Syntetické mydlá môžu obsahovať látky, ktoré môžu vysušovať a dráždiť pokožku. Prírodné mydlá sú vyrobené zo zložiek, ktoré sú prirodzene hydratačné a upokojujúce.
- sú menej toxické pre životné prostredie. Syntetické mydlá môžu obsahovať látky, ktoré sú škodlivé pre vodné organizmy. Prírodné mydlá sa ľahko rozkladajú a neobsahujú žiadne škodlivé látky.

 

Najpredávanejšie

Stránka 1 z 7 - 93 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 7 - 93 položiek celkom